Денеска ќе му се суди на дедото на Тамара, кој пукаше во Никола Тодоров

by Fokus

Дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој на први јуни годинава со гасен пиштол пукаше во екс министерот за здравство Никола Тодоров денеска за прв пат ќе биде на судско рочиште во Кривичниот суд – скопје.

Стојановски,  дедото на малата Тамара од Велес која почина пред две години, пукаше три пати кон Тодоров, но министерот не беше повреден.

Тој веќе неколку месеци е во притвор во истражниот затвор во Шутка.

 

Поврзани новости