Денеска ќе биде студено и ветровито, се очекува и снег

by fokus 08:34
08:34

Времето утрово е студено и ветровито, а преку ден ќе биде облачно со засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а некаде во долините е можен слаб дожд, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од минус 5 до 3, а максималната од 4 до 11 степени.

- Advertisements -

Во Скопје слично време. Во некои повисоки делови од регионот ќе провејува слаб снег. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 6 степени.

Поврзани новости