Денеска ќе биде сончево, со температура до 32 степена

by fokus 09:00
09:00

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северoзападен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 21 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 29 степени.

- Advertisements -

УВ индексот ќе изнесува 7.

Поврзани новости