Денес сончево, утре дожд

by fokus

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеролошки работи.

Минималната температура ќе биде од 8 до 19, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

Утре во пладневните и попладневните часови се очекува краткотраен локален дожд, по што следува период на стабилно време со пораст на температурата.

Поврзани новости