Денес гласаат затворениците и притворениците

by fokus 09:23
09:23

Во затворите низ земјава веќе е започнато гласањето за локалните избори. Според избирачкиот список право на глас имаат 1.882 лица кои се на издржување затворска казна или се во притвор.

Денеска своето право на глас го остваруваат и болните и изнемоштените граѓани.

- Advertising -

Поврзани новости