Ден на жалост во Делчево по трагедијата во која загина цело семејство

by Fokus 11:33
11:33

Општина Делчево 11 октомври го прогласи ден на жалост по трагедијата во која вчера загина тричлено семејство.

Според полицијата, автомобилот на загинатите директно се судрил со камион натоварен со дрва.

-Во несреќата на лице место загинале 32-годишниот ДД кој го управувал возилото, неговата пет години помлада сопруга и нивниот двегодишен син. Несреќата била пријавена во 15:40 часот, а се случила на магистралниот пат Кочани-Делчево кај месноста Лештаро, информираше вчера Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип.

- Advertising -

Поврзани новости