Демонстрантите вечерва пред резиденцијата на Иванов

by fokus 22:12
22:12

И вечерва група граѓани протестира против договорот за името со Грција. Протестот започна пред Собранието, а потоа демонстрантите се упатија кон резиденцијата на претседателот Ѓорѓе Иванов.

Во моментов тие се пред резиденцијата и велат дека таму дошле да му дадат поддршка на претседателот Иванов да не ја потпишува ратификацијата на договорот.

- Advertisements -

Поврзани новости