Демонстрантите со камења и бакли кон полицијата, растерани со шок бомби и солзавец

by Fokus 21:34
21:34

Полицијата со солазавец и шок бомби ги растера демонстрантите кои протетсираа пред Собранието поради потпишаниот договор со Грција за конечно репавање на спорот за името, пренесува СДК.

Пред Собранието имаше околу 2.000 демонстранти. Околу 21 часот демонстрациите станаа насилни, оти демонстрантите почнаа да ја тргаат оградата и се обидоа да влезат во Собранието.

- Advertisements -

Поврзани новости