Демонстрантите скокаа врз програмата на ДПМНЕ

by fokus 19:39
19:39

Откако се собраа пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство, демонстрантите од Шарената револуција се упатија пред Владата.

Таму, тие симболично скокаа и ја газеа програмата на ВМРО-ДПМНЕ како исмевање на изјавата на поранешниот премиер Никола Груевски дека активистите на невладините оганизации имале секташко однесување и на тренинзи и обуки се качувале на маса и скокале врз програмата на неговата партија.

 

Поврзани новости