Демонстрантите се упатуваат кон владата

by Фокус

Откако полицијата не ги пушти непосредно пред зградата на Нова Македонија, каде е сместено Министерството за образование, демонстрантите се упатуваат кон владата.

Претходно, дојде до контакт меѓу луѓето што беа во првиот ред на протестите и полицијата, но немаше сеирозни инциденти.

Инаку, проетстот започна пред Специјалното јавно обвинителство.

13077323_10209637096189379_191473426_n

Поврзани новости