Демонстрантите пред влада: Затвор не ти бега, Никола!

by Фокус

„Затвор не ти бега, Никола“, „Идризово за аболицираните“, „Блиска е победата“…

Ова беа дел од скандирањата на демонстрантите пред владата, кои полека но сигурно го завршуваат и денешниот единаесетти протест во организација на граѓанското движење „Протестирам“.

Нивната главна цел денеска беше Уставниот суд, но не успеаја да стасаат до објектот бидејќи полицијата го спречи приодот блокирајќи го мостот Гоце Делчев, па балоните со боја завршија во лавовите во непосредна близина.

1 2 3

Поврзани новости