Демолиран автомобилот на Заев

by fokus 11:55
11:55

По синоќешниот инцидент во Собранието, насилниците освен што ги тепаа пратениците и кршеа се наоколу, го демолирале и автомобилот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

На еден од паркинзите околу Собранието се уште се наоѓа возилото на Заев, а од фотографијата на порталот НОВА ТВ може да се види дека е оштетено.

Поврзани новости