Деловна средба за Лавот, пари за Стрелецот

by Fokus

Овен

Овој ден ќе биде одбележан со службено патување и важна деловна средба со нови деловни соработници. Почеток на нова соработка. Поволниот аспект придонесува за зголемена усогласеност на вашиот однос со партнерот. Проблем со видот.

Бик

Посебен предизвик ги очекува Биковите кои работат во услужни дејности, туризам и недвижнини. Тешкотии во преговорите. Слободните Бикови ги очекува познанство со многу атрактивна личност која можат да ја запознаат преку работа. Болка во вратот.

Близнаци

Позитивната енергија во текот на овој ден се манифестира во вид на подобрување на односите со колегите. Ве очекуваат пофалби и признанија. Се очекува слободните Близнаци да запознаат фатално атрактивна личност во знакот на Стрелец или Лав. Низок имунитет.

Рак

Ве очекува поддршка од исклучително моќна и влијателна личност. Раковите ги чека успех во услужните активности и работата со клиентите. Слободните Ракови можат да запознаат многу интересна личност под знакот Јарец или Девица. Проблем со депресија.

Лав

Главниот предизвик на овој ден е вашата соработка со странство. Можни се некои манипулации. Овој ден ќе ви одбележи повеќе можности да ја запознаете вашата сродна душа, особено на некое интересно патување. Различен притисок.

Девица

Бидете внимателни во комуникацијата со претпоставените, како и со некои колеги, кои всушност не се добронамерни. Планетите ве поддржуваат да го надминете долгогодишниот проблем што постои меѓу вас и вашиот партнер. Нервоза.

Вага

Невработените Ваги ги очекува многу интересна деловна понуда, но потребна е претпазливост доколку ветувањата се нереални. Врската со партнерот ви е проткаена со хармонија, а оваа вечер ќе ја одбележи исклучително романтична атмосфера. Внесете повеќе вода во вашето тело.

Шкорпија

Шкорпиите кои работат во услужни индустрии или се занимаваат со финансии или сообраќај очекуваат голем финансиски успех. Обновувањето на врската од минатото може да го одбележи овој ден. Случаен состанок може да оживее стара страст. Проблем со урогениталниот систем.

Стрелец

Стрелците кои работат во образованието очекуваат унапредување или зголемен обем на работа. Подобрување на финансиската состојба. Преминувањето на линијата на пријателство со личност која долго време ја познавате е главното искушение на овој ден. Проблем со протокот на крв.

Јарец

Пофалби и признанија за постигнатите деловни резултати очекуваат Јарците кои се на раководни позиции. Обидете се да му посветите повеќе слободно време на партнерот. Во спротивно, може да дојде до отуѓување.

Водолија

Важно е да ги почитувате вашите приоритети денес. Во спротивно, може да имате проблем да не го запазите рокот. Голем љубовен предизвик во вид на тајна врска со личност која не е слободна. А сепак, пазете се од скандал. Болка во рамото.

Риби

Овој ден го означува склучувањето на важен договор. Рибите кои планираат да работат во странство очекуваат успех. Слободните Риби преку работа ќе запознаат многу привлечна личност. Ве очекува исклучително возбудлива љубовна средба. Алергија.

 

Поврзани новости