Делови од Чаир, Гази Баба и Бутел утре без вода

by Fokus 12:42
12:42

Корисниците од населбите Гази Баба, Чаир, Кале, Топанско Поле, Скопје Север, Бутел 2, Железарница и високата зона Автокоманда утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење.

Причина за прекинот во водоснабдувањето е промена на затворач на водоводна мрежа со пречник 300 милиметри на улицата „Цветан Димов“ бр. 155.

- Advertisements -

Корисниците ќе бидат без вода се до завршувањето на интервенцијата од страна на екипите на ЈП „Водовод и канализација “ Скопје.

Поврзани новости