Делегација од МВР на прием кај папата Франциск

by fokus

Делегацијата на Министерството за внатрешни работи предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски која престојува во Ватикан, беше примена од неговата светост папата Франциск, а оствари средба и со Доменико Џиани, раководител на Дирекцијата за безбедност и цивилна заштита.

Како што соопшти МВР, посетата на Делегацијата на МВР од 16 до 18 април е на покана на Жандармскиот корпус на Ватикан, во склоп на подготовките на посетата на Светиот Отец, папата Франциск на Република Северна Македонија.

Поврзани новости