Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ гласаат, на ливчето само еден кандидат

by fokus 16:39
16:39

Делегатите на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово во моментот гласаат за идниот лидер на партијата.

Тие зад параванот имаат избор да гласаат само за еден кандидат – тоа е сегашниот генерален секретар Христијан Мицкоски.

Поврзани новости