Дел од Сарај без вода

by Фокус 10:51
10:51

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улица 20/бб Сарај, како и од Грчец, Глумово, Шишево и Матка.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на огрлица ф- 400 мм на ул. 20/бб Сарај.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:20 часот до санација на дефектот.

Поврзани новости