Дел од пратениците на СДСМ и коалицијата ја напуштија салата

by fokus

Најголем дел од пратениците од СДСМ и коалицијата предмалку ја напуштија конститутивната седницата за да се консултираат, а поради како што рекоа, узурпирањето на Собранието од страна на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ.

Единствено останаа лидерот на СДСМ Зоран Заев, Оливер Спасовски, Александар Кирацовски и Фросина Ременски.

И на осмото продолжение пратениците продолжија со реплики и контрареплики. Најголема дебата предизвика излагањето на пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Крсто Мукоски, на што се пријавени 70 пратеници за реплики.

 

 

Поврзани новости