Дел од корисниците на „Орце Николов“ утре без вода

by Fokus 16:44
16:44

Дел од корисниците на ул. „Орце Николов“ утре од девет часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Прекин поради санирање на дефект, како што се наведува во соопштението на РЦУК, ќе имаат корисниците на потегот од ул.Ѓорѓи Пулевски до ул. Костурски Херои.

- Advertisements -

Дефектот е на приклучна ф-3/4 на ул. Орце Николов бб кај Вардар Мебел во населбата Дебар Маало

Поврзани новости