Дел од Ченто утре без вода

by fokus 15:41
15:41

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ соопштуваат дека дел од жителите во населба Ченто утре ќе останат привремено без вода.

„Ве известувамедека на ден 09.05.2018 поради поврзување на стара водоводна мрежа Ф-110мм на нова водоводна мрежа Ф-150мм на ул.Антон Велков и ул.Никола Карев во нас.Ченто, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на истите улици од 09:00 час на 09.05.2018г до санирање“, информираат од таму.

Поврзани новости