Дел од Батинци утре без вода

by fokus 15:31
15:31

Жителите од скопското село Батинци утре од 9 часот можно е да имаат мал прекин во водоснабдувањето.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради чистење и хлорирање на резервоарот Батинци.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Поврзани новости