Дефект на Водно, без вода неколку улици

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето.

„На ден 03.12.2018г поради уличен дефект ф-80мм на ул.Димитар Пандилов 4 (населба Водно), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Караорман, Питу Гули, Димитар Пандилов, Ганчо Хаџипанзов, Капиштец. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:40 до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости