Дефект на улица Самоилова, без вода дел од општина Центар

by fokus 10:43
10:43

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето на две улици во Општина Центар.

„Ве известуваме дека на ден 07.08.2018 г. поради уличен дефект ф-150. Ул Самоилова карши фурна Сирма, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците Самоилова и Банатцка во општина Центар од 10:30 часот до санирање на дефектот“, информираат од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости