Дефект кај Дестан во Стара Чаршија, без вода улица Казанџиска

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ соопштуваат за прекин во водоснабдувањето.

„На ден 19.11.2018г. поради уличен дефект од ф300мм на ул.Казанџиска бб (кај Дестан – Стара Чаршија ), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.Казанџиска од 10:30 часот до завршување“, велат од таму.

Поврзани новости