Дедо силувал петгодишно дете додека си играло на улица

by Fokus 14:54
14:54

Дедо силувал петгодишно девојче додека си играло на улица, информираа од МВР.

Според информациите од полицискиот билтен, вчера во 16,00 часот 23- годишна жена  пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во Прилеп додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, С.Ч.(70) врз детето извршил полови дејствија. По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

- Advertisements -

Поврзани новости