Дедо се соблекувал пред врсничка во нејзиниот двор

by Фокус 21:04
21:04

Осумдесет и едно годишна жена од делчевско вчера пријавила во полиција дека нејзин соселанец и врсник се соблекувал пред неа и недолично се однесувал.

„На 23.06.2022 во 09.00 часот во Полициската станица Делчево, 81-годишна жена од делчевско село пријавила дека на 22.06.2022 во нејзиниот двор, Д.С.(81) од истото село се соблекувал пред неа и недолично се однесувал“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Поврзани новости