Дебарец тешко повреден во Демир Капија, тракторот се придвижил додека товарел вреќи со жито

by Фокус

Четириесет и еден годишниот Н.Б. од дебарско Могорче вчера попладне се повредил во Демир Капија додека товарал вреќи со жито во трактор „ИМТ 539“ со дебарски регистарски ознаки.

„Во еден момент тракторот сам се придвижил, при што Н.Б. се здобил со тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот“, соопштија од полицијата.

Поврзани новости