Де Роси верен на „волчицата“

by fokus 15:18
15:18

Даниеле Де Роси и калчолигашот Рома ќе ја продолжат соработката до 2020 година.

Ова е епилогот по согласноста од капитенот значително да му се намали платата.

- Advertisements -

35-годишен Роси има актуелен договор со „римската волчица“ до следното лето, но тој нема намера да го напушти клубот и сака да ја заврши својата кариера на „Олимпико“.

Според новите услови, ветеранот ќе добива по 1,5 милион евра по сезона, што е половина од она сегашните годишни примања.

Поврзани новости