Данев: ВМРО-ДПМНЕ е отворена за коалиција со сите партии

by fokus 22:49
22:49

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на ТВ 24 коментирајќи со кого би можела да коалицира неговата партија доколку победи на изборите, тој вели дека сите опции се отворени.

-ВМРО ДПМНЕ е отворена за соработка со апсолутно сите политички партии. Се разбира ако се усогласиме со програмите. Сите опции се отворени. Како опозициони партии имавме потесна соработка со Алијасата на Албанците и Беса. А, сите опции остануваат отворени, вели Данев.

- Advertising -

Поврзани новости