„Дај Боже да стрелам против Холандија“

by Fokus 17:45
17:45

Многу свежина внесе офанзивецот Александар Трајковски со влегувањето во второто полувреме и имаше неколку шанси да постигне погодок.

Останува уште мечот со Холандија, а теоретски постојат се уште шанси македонската селекција да го продолжи настапот и по тој меч.

„Во прво полувреме Украинците беа подобри, тоа е факт. Нема што да изгубиме во Холандија, сепак играме против една голема репрезентација. Дај боже да стрелам против нив“, рече кратко Трајковски.

Поврзани новости