Да очекуваме пеколно лето

by Fokus 14:47
14:47

Јужниот дел на Европа го очекува рекордна жештина, со невреме, информираат метеоролозите од светот.

Според нивните информации, градовите низ Балканот годинава може да очекуваат повеќе денови со температури над 32 Целзиусови степени.

Како што додаваат, ова лето може да биде многу потопло во однос на претходните години за голем дел од континентот.

Поврзани новости