Чулев по бегството на Мијалков: Состојбата е алармантна, кој е крив сега?

by Фокус 20:57
20:57

Од држава членка на НАТО и претендент за членство во ЕУ најмалку што се очекува е сериозно отсуство на волја и капацитет за справување со основните предизвици со акцент на најгорливот проблем борбата против организираниот криминал и корупцијата, реагира поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, по бегството на ексшефот на тајната полиција Сашо Мијалков.

„Очекувањата и надежите на граѓаните за правда, владеење на правото и подобар живот се изневерени. Состојбата е аларманта, одговорноста мора точно да се лоцира со име и презиме. Кој е крив сега“, напиша Чулев на фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости