Чулев: Можно е Владата да донесе решение за домашните миленичиња

by fokus 13:20
13:20

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конфернеција најави дека можно е во наредниот период да се најде решение за сопствениците на домашни миленичиња за време на полицискиот час.

-Можно е во наредниот период Владата да заземе став за луѓето коишто живеат во колективни станбени објекти и имаат миленици, на одредено растојание од објектите да можат да излегуваат со нивните миленичиња со цел извршување на нужните потреби, рече Чулев.

- Advertisements -

Поврзани новости