Чулев: Лажна е веста дека ќе поднесам оставка

by fokus 19:35
19:35

Откако во дел од медиумите се појавија неофицијални информации дека техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев подготвува оставка, тој во изјава за Фокус вели дека тоа се лажни вести.

-Fake news е. Станува збор за психолошки притисок, пропратен и со други непринципиелни работи, вели Чулев.

- Advertising -

 

Поврзани новости