Чолиќ на турнеја во Америка

by fokus 12:04
12:04

Српската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ од 21 септември заминува на американска турнеја.

Во рамките на турнејата „Ono malo srece“, Чолиќ ќе одржи концерти во Њујорк, Сент Луис, Атланта, Вашингтон, Детроит и Чикаго.

- Advertisements -

Првиот концерт ќе се одржи на 21 септември во Атланта, а последниот на 5 октомври во Чикаго.

Поврзани новости