Чолиќ гради вила на Златибор за пензионерските денови

by Фокус 15:46
15:46

Пејачот Здравко Чолиќ гради куќа на Златибор.

Како што пренесуваат балканските медиуми, тој купил плац на популарната српска планина и решил да изгради вила од 300 метри квадратни, каде ќе ги мине пензионерските денови.

Архитектонскиот план бил направен пред неколку дена, а наскоро треба да започне изградбата.

Целата внатрешност на куќата ќе биде модерно опремена, додека надворешноста ќе се вклопи во амбиентот.

Поврзани новости