Членовите на хрватската влада одржаа седница во дресови

by Fokus

Членовите на хрватската влада, предводени од премиерот, Андреј Пленковиќ, на денешната седница се појавија облечени во дресови на националниот фудбалски тим.

На официјалниот твитер профил на хрватската Влада, беше објавено: „Денес имаме посебна седница во Бански Двори. Во недела сме шампиони“.

 

 

Поврзани новости