Четворица скопјани се истепале во угостителски објект, во пресметката бил употребен и нож

by Fokus 16:11
16:11

Вчера попладне настанала физичка пресметка помеѓу четири лица од Скопје, а во тепачката, едно лице се здобило со тешки телесни повреди.

„На 22.03.2019 година во 17,45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата “Франклин Рузвелт“ во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу: Ф.Ј.(18) од Визбегово-скопско и Е.Р.(18) од Скопје од една страна и А.К. и И.А.(25) од Скопје од друга страна. При пресметката  бил употребен и нож.. Со тешки телесни повреди се здобил И.А. констатирани од страна на лекар од Комплексот клиники “Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобиле Ф.Ј. и А.К. констатирани од страна на лекар од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“. Тројцата се обезбедени, а се преземаат мерки за пронаоѓање на Е.Р. и целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости