Четворица повредени во сообраќајка на патот Тетово-Јажинце

by Fokus 17:59
17:59

Четири лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Тетово-Јажинце, пред мостот на реката Порој.

Незгодата се случила помеѓу две возила, при што повредени се двајцата возачи и двајца сопатници.

- Advertisements -

Повредените биле пренесени во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Поврзани новости