Четворица повредени полицајци и двајца уапсени во Тетово

by fokus 19:48
19:48

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, вечерва информираше дека при судирот на демонстрантите со полицијата во Тетово четворица полициски службеници се полесно повредени, а од слобода се лишени две лица, 52 годишник од Тетово и 31-годишник од Кичево.

СВР Тетово во координација со јавен обвинител работи на расчистување на случајот, по што против инволвираните во настанот ќе следуваат соодветни поднесоци.

- Advertisements -

Инцидентот се случи на протестот со кој се бараше расветлување на случајот со пожарот во модуларната Ковид болница во Тетово, во кој животот го загубија 14 лица.

ФОТО: ТВ 24

Поврзани новости