Четиригодишно дете се бори за живот откако било прегазено со автомобил

by fokus 17:51
17:51

Попладнево четиригодишно дете од село Морани било прегазено од автомобил на улицата „Цветан Димов“ кај Јаја Паша. Детето веднаш било пренесено во Градската општа болница.

Од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ случајот го пријавиле в полиција и известиле дека детето било во критична состојба, без сознание и веднаш пратено на операција, информираат од МВР.

Поврзани новости