Четири лица заразени со ковид починаа, а шеесет пациенти го победија вирусот

by Фокус 13:19
13:19
Во изминатото деноноќие, почнаа четири лица заразени со ковид 19, од кои двајца се од Скопје (73 и 62), еден од Куманово (69) и еден од Тетово (72).
Истовремено, Институтот за јавно здравје регистрира 61 оздравен пациент од, при што ситуацијата по градови е следна:
-Скопје 21
-Куманово 3
-Штип 2
-Тетово 5
-Струга 6
-Битола 1
-Гостивар 4
-Гевгелија 2
-Крива Паланка 2
-Радовиш 3
-Кочани 6
-Пробиштип 2
-Виница 2
-Свети Николе 1
-Кичево 1

Поврзани новости