Четири лица загинаа при пад на хеликоптер во Чешка

by fokus 19:55
19:55

Четири лица денеска загинаа откако се урна хеликоптер во западниот дел на Чешка, изјави портпаролот на регионалната противпожарна служба, Петр Пончар.

Жртвите се уште не се идентификувани, а се уште не е јасно дали сите тие биле во леталото.

- Advertisements -

Пончар изјави дека хеликоптерот паднал врз покрив на фабрика во индустриска зона во Плзењ.

Поврзани новости