Четири години со Скопје Сити Мол!

by fokus 11:53
11:53

Поминаа четири години од отворањето на најголемиот шопинг-центар во Македонија. Во текот на овој период, Скопје Сити Мол се наметна како урбан центар на Балканот, кој беше домаќин на  повеќе од 29 милиони посетители од земјава, но и надвор од неа.04-620x412Скопје Сити Мол за првпат ги отвори вратите за потрошувачите на 4 октомври 2012. За кратко време ја исполни својата мисија. 102-620x412Прерасна во урбано собиралиште, кое ја редефинира колективната градска забава и шопинг. Скопје Сити Мол успеа да внесе шаренило во едноличната слика, која се затекна во последната деценија.031Овој трговски центар ја измени перцепцијата за модни и музички настани. Досега се реализирани 4 модни настани, кои ги собраа сите љубители на модата.caci-antena-003-696x465Модните настани се надополнети со можност секој да го изгради и негува својот моден стил, преку фантастичните понуди на излагачите во Скопје Сити Мол.021-620x412

Скопје со Скопје Сити Мол почна да дише трендовски и светски. Покрај можноста да го изградат својот личен стил, уживањето во шопинг-турите е збогатено со бројни активности. Меѓу нив особено значајни се наградите за лојалност на потрошувачите. Бројката на овој список е навистина впечатлива – 5.000.aleksandar-blazevski-06-620x414Во оваа бројка е вклучен и потрошувачот, кој го доби автомобилот „џип ренегејџ“, како круна на задоволството од шопинг во Скопје Сити Мол. Во текот на изминативе 4 години, сите посетители имаа можност да се забавуваат со гостите, кои беа дел од 10-те музички концерти, меѓу нив Кирил Џајковски, групата САРС, ТК ВОНДЕР, Петар Грашо и други.img_8518-620x413На сите обожаватели им беа овозможени над 30 дружења со врвни домашни и регионални музички, писателски и спортски ѕвезди.

- Advertisements -

09-620x412Скопје Сити Мол успеа да го врати заборавеното задоволство од следењето кинопроекции. Киносалите на Синеплекс почнаа со проекцијата на филмот „Животот на Пи“, паралелно со неговата светска премиера.121-620x931Ова стана убава практика. Па, така, сите љубители на филмската уметност, од најмлади до највозрасни, имаа можност да ги следат најновите филмови, во исто време со сите филмофили во светот.biljana-maksimovska-12-620x412Покрај тоа, во киносалите на Синеплекс се прикажуваат и преноси од Баљшој театарот, спортски  настани и слично.dadar-06-620x412Скопје Сити Мол стана место за сите. Со трговскиот центар растат најмладите. Тука се слават нивните родендени. Дечињата растат и се забавуваат.ana-buntevska-05-620x413Скопје Сити Мол, за да одговори на потребите на родителите во врска со нивните најмили, почна една убава традиција, која се негува дури двапати во годината,Саемот за деца, кој нуди интересна и богата програма во која дечињата може да се забавуваат, но и да се едуцираат.061-620x412По првото успешно реализирање на овој саем, некои од неговите содржини станаа секојдневие. Креативните работилници за најмладите се сместија во детското катче и се убава забава за најмладите, буквално секој ден.jovkovska-05-620x412Покрај растот на бројката на посетители, која по 4 години е повеќе од 29 милиони, Скопје Сити Мол  може да се пофали со  повеќе од 220 илјади фанови на својата страна на Фејсбук.kristina-arnaudova-05-620x412Киносалите имаат најсовремена технологија, а освен филмови ќе се прикажуваат и преноси од Баљшој театар, спортски настани како мастер-сериите во тенис, модерни танци од познат театар од Холандија.zoki-bejbe-06-620x412Како општествено одговорна компанија, Скопје Сити Мол реализираше повеќе од 300 хуманитарни настани и кампањи.ana-zafirova-12-620x412Од 1 до 4 октомври, Скопје Сити Мол ќе го прослави својот четврти роденден со музика, многу настани, подароци, попуст и низа изненадувања за сите.kajmakoski-07-620x412

Поврзани новости