Чавков разрешен од оперативниот штаб во МВР

by fokus 22:05
22:05

Алсат М дознава дека министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков.

Нухиу под итна постапка иницираше негово разрешување од функцијата директор на Бирото што писмено беше упатено до Владата. Во писмото упатено до Владата стои дека основа за предлог за разрешување и одговорност на Чавков е што претходно Нухиу го етикетираше како партиски човек, пишува Алсат М.

Поврзани новости