Чаура од граната пронајдена во Арачиново

by Fokus 23:58
23:58

На 21.05.2022 околу 10 часот во Полициското одделение Арачиново, М.Ш од село Арачиново пријавил дека при ископ во неговиот двор пронашол чаура од артилериска граната.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, додека службеници од Дирекција за заштита и спасување ја подигнале чаурата.

Поврзани новости