Чаповски: Патриотизмот е последното засолнише на Груевски

by fokus 18:45
18:45

Однесувањето на Никола Груевски е класичен лажен патриотизам, рече Горазд Чаповски дел од иницијативата за реформи на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5.

-Груевски денеска зборуваше дека обвиненијата од СЈО против него се поради името. Па ние имавме 11 години да видиме каков патриот е Груевски. Сега патриотизмот е последното негово засолниште. Него не му се свето ниту името ВМРО, ниту името Македонија, рече Чаповски.

- Advertisements -

Поврзани новости