Бушати до Димитров: Aлбанија ќе остане најдобар сосед на Македонија

by Fokus 09:35
09:35

Честитки до Никола Димитров. Албанија ќе остане најдобар сосед на Македонија. Се радувам на заедничката работа“, напиша Бушати на својот профил на социјалната мрежа „Твитер“.

Димитров, веднаш по свечената заклетва, изјави дека неговата прва посета ќе биде во земјите во регионот, каде ќе работи на подобрување на добрососедските односи.

Поврзани новости