Булеварот пред Влада затворен поради протестот на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 13:58
13:58

Сообраќајот на булеварот „Илинден“ пред Владата на Република Македонија е затворен поради најавениот политички митинг од 20 часот, соопштија од МВР.

Од 20 часот за сообраќај ќе се затврои и мостот „Гоце Делчев“, а од страна на сообраќајната полиција сообраќајот повремено ќе биде пренасочуван по околните улици во зависност од движењето на граѓаните.

- Advertisements -

Од МВР информираат дека возилата на јавниот градски превоз ќе можат да се движат по улицата „Димитрија Чуповски“ на „Рекорд“ во двете насоки.

Поврзани новости