Бугарија во водство во Скопје

by fokus

Фудбалската репрезентација на Бугарија доаѓа во водство на натпреварот против Македонија во Скопје.

Се играше 50-тата минута кога по еден контра напад капитенот на Бугарија Десподов се најде сам пред нашиот голман Столе Димитриевски и успеа да го совлада.

Македонија е со играч помалку од 15-тата минута на натпреварот, кога директен црвен картон заработи Тодор Тодороски.

ФОТО: ФФМ

Поврзани новости